© Čištění koberců Brno .CZ

Čištění koberců s dlouhým vlasem má svá specifika. Podle použité metody je lze rozdělit na: koberce s mírně vyšším vlasem (cca do 2 cm) a s vysokým vlasem (cca od 2 cm)

Video ukázka

Non-stop příjem poptávek a objednávek: 775 941 001

Ceník

Závisí na délce vlasu a celkové ploše, pro kalkulaci volejte 775 941 001 nebo odešlete žádost o kalkulaci s upřesněním.

Metody čištění

Koberce s mírně vyšším vlasem

Ve většině případů je lze čistit běžnou podlahovou hubicí. Proces trvá déle, protože k řádnému proprání vlákna je třeba více tahů. Doba se ještě prodlouží, čím je osnova hustější. U velmi hustého koberce s mírně vyšším vlasem může být vhodnější použit malou hubici na čalounění, která jednotlivé vlákna lépe oddělí.

Koberce s vysokým vlasem

Bez výjimky je lze čistit pouze malou hubicí na čalounění. Velká hubice by klouzala po povrchu, způsobovala slehnutí vlasu a proces by tak nebyl účinný. Malá hubice má cca třetinovou čistící plochu oproti podlahové. Navíc jedním tahem vyčistí mnohem menší plochu - jen v řadu centimetrů - oproti podlahové, která jedním "sklouznutím" pokryje plochu v řádu desítek centimetrů. Proces je tak o dost náročnější a trvá déle.

Vysychání

Čím je koberec nižší, tím rychleji vysychá a naopak. Nízká vlákna mohou, v závislosti na dalších faktorech, vyschnout během 4 - 8 hodin. U dlouhého vlákna trvá déle, než voda z nejnižších strukturách vyvzlíná nahoru a odpaří se. Proto je během čištění nutné důkladné odsávání vody, aby po celém procesu zůstal co možná nejvíce vysušený.

Specifika koberců Shaggy

Módní typ koberce, jež v některých provedeních není ze spodní strany opatřen žádnou krycí vrstvou. Po rozhrnutí vlasů je skrz uzlíky osnovy vidět až na podlahu. Je-li takto vyrobený shaggy položen přímo na dřevěné podlaze velmi choulostivé na vlhkost, je třeba po čištění případnou vodu z pod koberce setřít.

U shaggy existuje ještě jedno specifikum, a tím je pouze zdánlivá špinavost. Jakmile po čase vlákna slehnou, je zejména u lesklých provedeních patrné zšednutí. Není však způsobeno znečištěním, ale odleskem světla. Vyzkoušejte koberec obejít dokola a změřte svůj zrak na místo, které se Vám zdá čisté a naopak. Možná zjistíte, že z jiného úhlu jsou vlákna, která se Vám zdála špinavá čistá a naopak.

Zkušenosti

Zkušenosti s vysokým vlasem si můžete přečíst v diskuzích na omlazení, emiminu nebo rodině.

Máte zájem o tuto službu?

Máte-li zájem o tuto službu v Brně - zašlete poptávku, objednávku nebo volejte 775 941 001.