© Čištění koberců Brno .CZ

Strojové čištění domácích koberců metodou tepování za mokra s důkladným odsátím vody.

Co je pro výsledek čištění rozhodující?

Ani stroje ani přípravky.

Někteří v uvozovkách profíci zaměňují čištění koberců s vysáváním. S vidinou snadného výdělku kvapně přetáhnou povrch vodou.

Taková práce je úplně zbytečná.

Při opravdovém čištění se z koberce musí vyždímat nečistoty dlouhodobě usazované a zašlapované do nejhlubších struktur vláken. Rozrušit a odplavit odolné zašpinění a roztoče.

A k tomu je nutné vyvinout opravdu velkou fyzickou sílu. Do hloubky koberec propírat a postupovat pomalu. Je to dřina, kterou zdaleka ne každý je schopný a ochotný stále dokola konzistentně vykonávat.

Non-stop příjem poptávek a objednávek: 775 941 001

Ceník

Doprava v Brně:  ZDARMA
Silné znečištění může být s příplatkem, nejnižší obednávka služby nebo nejmenší účtovaná sazba - 600 Kč za zakázku.

Koberce: (při celkové ploše / cena za 1m2)

 • 1 až 20m2
  20 Kč/m2
 • 20 až 40m2
  19 Kč/m2
 • 40 až 60m2
  18 Kč/m2
 • 60 až 80m2
  17 Kč/m2
 • 80 až 100m2
  16 Kč/m2
 • 100m2 a více
  individuálně

Kusové koberce - běžné od 200 Kč/ks, vysoký vlas od 400 Kč/ks (podle velikosti)

Čalounění

 • Sedačky
  100-150 Kč / místo
  (podle hloubky sedu, výšky opěradla, počtu postranních opěrek)
 • Křesla
  100-150 Kč / kus
  (podle velikosti)
 • Polštáře
  40 - 60 Kč/ks
  (opěrné, dekorační polštáře)
 • Židle
  40-50 Kč / kus

Matrace:

 • Jednolůžko
  80-100 Kč / kus
 • Dvoulůžko
  160-200 Kč / kus

Kancelář

 • Kancelářské křeslo
  30-60 Kč / kus
 • Zasedačkové židle
  20-50 Kč / kus

Pozor: ceny jsou konečné - nejsem plátce DPH

Jak to vidíte Vy?

Dobrý den,
4. 7. jste u mě čistili koberce. Chtěla bych Vám napsat, že tak šikovného a hlavně poctivého člověka jsem dlouho neviděla. Měla jsem na čištění různé firmy a nedalo se to srovnat. Už jsem Vás chválila u kamarádek, jak bude potřeba, určitě dám Váš kontakt.
Mějte se hezky.S pozdravem Machová

Další hodnocení

Podrobnější informace

Doba schnutí

Správně vyčištěný koberec není mokrý, jen vlhký. Doba schnutí je proměnlivá v závislosti na teplotě vzduchu, proudění (když se vzduch v místnosti hýbe, koberce schnou rychleji), výšce a hustotě vlasů. U nízkých koberců je to obvykle 4 až 8 hodin, u vyšších, hustějších do druhého dne.

Regenerace vlákna

Díky regenerační schopnosti prostředků se omladí vzhled, obnoví kondice a žádoucí vlastnosti koberce.

Šetrnost k vláknům

Čistící prostředky jsou ohleduplné k vláknům. Neobsahují optické zesvětlovače ani žádné agresivní chemické složky, jsou vyrobené na bázi mýdel. Na vlnu používáme speciální prostředky s lanolinem.

Po čištění

Po nižších kobercích je možné chodit ihned po vyčištění (v čisté obuvi nebo přezůvkách), je však třeba dávat pozor na uklouznutí, obzvlášť při přechodu na hladkou podlahu jako lino apod. Vyšší vlákna by se měla ve vzpřímené poloze a před vyschnutím na ně nešlapat.

Příprava

Žádná velké přípravy nejsou třeba. Pokud je koberec pravidelně vysávaný, stačí z podlahy přemístit drobné předměty jako květináče, lampy, nebo hračky. I to však pracovník může provést sám.

Velký a těžký nábytek spočívající celou plochou na podlaze se "objíždí". Pokud je na nohách, do prostoru pod ním lze dosáhnout malou hubicí. Pod kuchyňskými stoly lze čistit, aniž by se s nimi manipulovalo, židle, konferenční stolky, křesla apod. se odsunou na stranu a zpět.

Jaké typy koberců čistíme?

Ruční strojní čištění, nazývané také tepování, provádíme u všech druhů koberců: syntetické i přírodní (vlna, bavlna, hedvábí), střižené i smyčkové, ručně a strojově tkané, všívané i vpichované, s nízkým i vysokým vlasem, lepené i volně položené, celoplošné i kusové, s podkladem na jutě, gumě, filcu, latexu, bytové, kancelářské i zátěžové.

Kam dál?